Ogłoszenia

Wniebowstąpienie Pańskie

24 maja 2020 r.

W środę 27 maja przypada parafialny dzień modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego

ks.  Stanisława Streicha. O godz. 17,30 Grupa Modlitewna ks. Streicha poprowadzi różaniec o

godz. 18,00 w tej intencji będzie sprawowana Msza św. Kartki z podziękowaniem i z prośbami można składać do skarbony przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo będzie transmitowane.

Z radością informujemy, że syn naszej parafii diakon Dawid Grześkowiak, członek zakonu Dominikanów otrzyma święcenia kapłańskie w dniu 31 maja br. w Krakowie. Mszę św. prymicyjną odprawi w kościele parafialnym 7 czerwca br. o godz. 12,30. Przyszłego neoprezbitera wspierajmy modlitwą.

Dziękujemy Parafianom za złożenie daniny diecezjalnej. Na cele instytucji centralnych Archidiecezji jesteśmy zobowiązani przekazać kwotę 10.500 zł. Należność została pokryta przez ofiarodawców. „Bóg zapłać”

W następną niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Spowiadamy codziennie od godz. 17,30 do 18,00. Okres spowiedzi św. wielkanocnej kończy się

za tydzień.

W biurze parafialnym przyjmujemy intencje mszalne na pierwsze półrocze następnego roku.

Biuro parafialne czynne jest wg stałego planu.

Odbiór alb dla dzieci pierwszokomunijnych, zamówionych w firmie krawieckiej „Vestimentum” odbędzie się salce parafialnej  w piątek 29 maja, dla dziewczynek o godz. 18,00, dla chłopców o 18,30.

Parafialne Koło Przyjaciół Radia Maryja i Telewizji Trwam w Toruniu w  maju br. przekazało kwotę 800 zł.

W związku z przedłużającym się okresem epidemii i związanych z nim ograniczeń,     

od 25 maja   br., zostaje wprowadzona możliwość uczestniczenia w katechezach przedmałżeńskich online. Zajęcia prowadzone są przez doradców z Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Poznańskiej. (https://www.dr.archpoznan.pl). Szczegółowe informacje zamieszczone są w gablotce oraz na parafialnej stronie internetowej.

Archidiecezja organizuje pielgrzymkę na Islandię w dniach 28.06 – 07.07.2021 r. Program zamieszczony jest w gablotce.

W związku z inicjatywą Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, związaną ze zbieraniem ofiar, w której znajdują się odniesienia do Sanktuarium maryjnego w Pompejach, papieskie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach oświadcza, że nie ma nic wspólnego z tą inicjatywą Stowarzyszenia.