Ogłoszenia

2 Niedziela Adwentu

9 grudnia 2018 r.

 

 1. Nabożeństwo połączone z poświęceniem medalika dla dzieci z klasy III odbędzie się jutro o godz. 17,00.
 2. Katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w czwartek 13 grudnia br. o godz. 19,00 w kościele.
 3. Msza św. w intencji członków Żywego Różańca zostanie odprawiona w środę 12 grudnia o godz. 18,00. O 17,30 odmówimy różaniec oraz modlitwy Wielkiej Nowenny Różańcowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. Roraty w tym tygodniu odprawiamy dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18,00; dla dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 7,00
 5. W następną niedzielę Parafialny Zespół Caritas zbierać będzie przed kościołem ofiary na zakupienie żywności dla rodzin ubogich z naszej parafii. Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego jest wystawiony kosz na produkty żywnościowe dla ubogich.
 6. Dzieci zapraszamy na wspólne tworzenie ozdób świątecznych w sobotę 15 grudnia o godz. 11,00 do salki parafialnej.
 7. Msza św. chrzcielna zostanie odprawiona w następną niedzielę o godz. 15,00. Katecheza chrzcielna – w sobotę 15 grudnia  o godz. 16,00.
 8. Pod chórem można nabyć „świece wigilijne” oraz opłatki.
 9. Po Mszy św. można złożyć do puszki ofiarę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. O przeprowadzenie zbiórki prosimy Panów zbierających ofiary podczas Mszy św.
 10. W maju przyszłego roku przybędzie do naszej Archidiecezji obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Do przyjęcia Maryi chcemy przygotować się przez czuwanie na modlitewne czuwanie. W kościołach lubońskich będzie organizowana całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Najbliższa,  w sobotę 15 grudnia w kościele św. Jana Pawła II.
 11. Przed kościołem prezentowane są prace uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Wspólna Droga” w Luboniu. Za wykupienie symbolicznej cegiełki  można  pozyskać ozdobę z akcentem Bożego Narodzenia, a przez to wesprzeć działalność  lubońskiego Stowarzyszenia wspomagającego osoby z niepełnosprawnościami.Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Przeznaczone są na pokrycie kosztów związanych z malowaniem naszego kościoła.